2023 m. "Socialinių projektų instituto institucinių gebėjimų stiprinimas plėtojant neformalųjį suaugusiųjų švietimą"
Projekto tikslas – sustiprinti Socialinių projektų instituto institucinius gebėjimus – finansinį tvarumą ir įgyvendinamų neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiklų plėtrą, padidinti jų žinomumą ir prieinamumą visuomenei.
Numatomos veiklos:
– ugdysime SPI darbuotojų ir savanorių bendrąsias kompetencijas ir įgūdžius, reikalingus teikiant kokybiškas švietimo paslaugas suaugusiems;
– stiprinsime SPI bendradarbiavimo veiklas su verslo įmonių ir mokslo institucijų atstovais rengiant bendrus suaugusiųjų švietimo projektus;
– didinsime SPI finansinį tvarumą – per naujai sukurtą unifikuotą, SPI administruojamą nuotolinio mokymosi paslaugų aplinką, teikiant kokybiškas ir aktualias švietimo paslaugas ir veiklas suaugusiems.
Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagal Nevyriausybinių organizacijų fondo 2023 metų Nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų atrankos organizavimo konkursą.
Projekto biudžetas: 19961,04 EUR
Daugiau apie projekto įgyvendinimą:
Reklaminis vaizdo klipas Youtube
Reklaminio vaizdo klipo sukūrimas finansuotas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal Nevyriausybinių organizacijų fondo 2023 metų Nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų atrankos organizavimo konkursą.
Per 2023 metus SPI augo ir stiprėjo – mokėsi ir augo komanda (darbuotojai ir savanoriai), plėtėme ir auginome nacionalinę partnerystę (tapome LieDM konsorciumo ir Nacionalinio švietimo NVO tinklo nariais, užmezgėme ir pradėjome bendradarbiavimą su naujomis Lietuvos organizacijomis – NVO, verslo įmonėmis ir mokslo institucijomis bei asociacijomis), startavome su naujais mokymais ir projektais.
Projekto mokymų metu SPI komanda ne tik įgijo naujausių žinių ir įgūdžių, bet ir jas sėkmingai pritaikė praktikoje. Džiaugėmės, kuomet sulaukėme klausimo: „Ar kažkas jums kuria tekstus socialiniams tinklams? Atrodo, kad pasikeitė rašymo stilius“. Smagu, kad pastebėjote ir kai galime atsakyti: „Rašome mes patys – mokymų metu įgijome naujų rinkodaros žinių, kurias pritaikome praktiškai. Ir pasinaudojame dirbtinio intelekto programomis, kurios padeda generuoti idėjas, kaip kurti organizacijai aktualų bei tikslinei auditorijai įdomų ir įtraukiantį tekstinį ir vizualų turinį.“
Tad šio projekto tikslas – didinti SPI finansinį tvarumą ir įgyvendinamų neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiklų plėtrą, padidinti jų žinomumą ir prieinamumą visuomenei, buvo sėkmingai pasiektas.
2022-2023 m. AUDiM - Adults Upskilling in Digital Marketing (Erasmus+)
Projekto tikslas – padėti suaugusiems besimokantiems ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojams patobulinti savo skaitmeninės rinkodaros gebėjimus ir įgūdžius, kad taptų konkurencingesni darbo rinkoje.
Projekto uždavinys:
- Sukurti mokomąją medžiagą (mikro e. mokymosi kursus) suaugusiems besimokantiems ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojams skaitmeninės rinkodaros srityje.
Projektą vykdo Socialinių projektų institutas (Lietuva) kartu su partneriais – Informacijos technologijų mokymo centru (Lietuva), Euroface Consulting s.r.o (Čekija), E-Learnig Concepts (Slovenija) ir Stichting Kenniscentrum ProWork (Nyderlandai).
Nuoroda į AUDiM svetaine: https://audim-digital.eu/
Projekto naujienlaiškiai:
Erasmus+ projekto AUDiM metu buvo sukurtas specialus internetinis portalas, kuriame galima rasti mikro e. mokymo kursus, internetinius vadovus ir vaizdo įrašus lietuvių, anglų, čekų, olandų ir slovėnų kalbomis. Tai puiki galimybė tobulinti savo skaitmeninės rinkodaros įgūdžius Jums patogiu laiku, iš savo namų ar biuro.
Norime Jus pakviesti pasinaudoti šia galimybe ir užsiregistruoti mokymams AUDIM svetainėje: https://www.audim-digital.eu/lt/microlearning. Pasiekti mokymo turinį yra lengva, o tai suteiks Jums puikią galimybę plėsti savo profesines žinias ir gebėjimus.
Norinčius gauti oficialų mokymų pažymėjimą, kviečiame užpildyti nedidelę vertinimo anketą ir išlaikyti mokymų testą: https://www.surveymonkey.com/r/AUDIMEVALUATION?lang=lt.
Linkime sėkmingo mokymosi ir tikimės, kad šis mokymo turinys bus naudingas Jūsų profesiniam ir asmeniniam augimui.
2022-2023 m. DIGITAL ADULTS - Enhancing Advanced Digital Skills and Competences of NGO Employees and Self-employed Adults (Erasmus+)
Šio projekto DIGITAL ADULTS idėja kilo bendradarbiaujant trims projekto partneriams, suaugusiųjų švietime dirbančioms organizacijoms iš dviejų Europos šalių (Lietuvos ir Čekijos). Projekto partneriai – Socialinių projektų institutas (Lietuva), Informacijos technologijų mokymo centras (Lietuva) ir InErudico (Čekija).
Projekto tikslas – padėti nevyriausybinių organizacijų darbuotojams ir savarankiškai dirbantiems suaugusiems žmonėms patobulinti savo skaitmeninius įgūdžius ir kompetencijas, kuriant ir organizuojant aukštos kokybės trumpalaikius mikro e. mokymosi kursus.
https://www.digital-adults.info/
Nuoroda į Svetainių kūrimo mikrokursą: https://www.digital-adults.info/lt/elearning/
Projekto naujienlaiškiai:
2021-2023 m. POWER OF CREATIVITY - Empowering Young People to Think Creatively in the Digital Age (Erasmus+)
Projekto tikslai:
• Suteikti dėstytojams, jaunimo darbuotojams, ugdantiems jaunus žmones grafinio dizaino srityje, žinių
ir įgūdžių, įgalinančių pažadinti jaunuolių kūrybiškumą.
• Didinti jaunų žmonių, kuriančių grafinio dizaino produktus, kūrybiškumą, skatinti juos socialiniam dialogui ir bendradarbiavimui.
Projektą vykdo Socialinių projektų institutas (Lietuva) kartu su partneriais – Informacijos technologijų mokymo centru (Lietuva), EVROPOLITISMOS (Kipras), Euroface Consulting s.r.o (Čekija) ir Stichting Drawing to Health (Nyderlandai).
Power Of Creativity | Nuotolinio mokymosi kursas ir metodika: https://powerofcreativity.eu/
Power Of Creativity | Facebook: https://www.facebook.com/Power-Of-Creativity-108355534767646
Power Of Creativity | Gallery
2020-2023 m. Mastering 9 Conversations: Helping refugee entrepreneurs extend their network and
tell their business story (Erasmus+)
Projekte numatyta pagalba pabėgėliams, skatinant jų integraciją į darbo rinką bei metodinė pagalba socialiniams darbuotojams, skatinantiems pabėgėlių integraciją.
Projektą koordinuoja TISIP (Norvegija), projekto partneriai - NTNU – Norwegian University of Science and Technology (Norvegija), IHU – International Hellenic University (Diethnes Panepistimio Ellados, Graikija), Sapienza University of Rome (Italija), Associazione CReA onlus (Italija), Socialinių projektų institutas – projekto partneris Lietuvoje.
2020-2023 m. VirtualCall: m-Training for Inactive Women Aiming their Employment as Call Center Agents at their Homes (Erasmus+)
VirtualCall projekto tikslas – „suteikti e. mokymosi galimybę moterims, kad jos galėtų dirbti skambučių centro atstovėmis iš namų“. Po šios mokymų programos moterys bus pasiruošusios pradėti dirbti skambučių centruose. Taigi pagrindinis tikslas yra - padidinti moterų įsidarbinimo galimybes.
Projektą koordinuoja Sinop universitetas (Sinop, Turkija), įmonė POINT (Ankara, Turkija), pagrindinis konsultacinis partneris, Socialinių projektų institutas – projekto partneris Lietuvoje.
VirtualCall portalas su e. mokymo turiniu: http://virtualcall.eu/
Mobilioji programėlė: Parsisiųsti čia arba paspaudus ant žemiau esančio QR kodo
1-asis projekto naujienlaiškis (parsisiųsti pdf).
2-asis projekto naujienlaiškis (parsisiųsti pdf).
3-asis projekto naujienlaiškis (parsisiųsti pdf).
2022 m. Probleminio interneto naudojimo prevencijos programa Gyvenu Gyvai (Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondas)
Projekto tikslas – stiprinti specialistų, dirbančių su asmenimis, patiriančiais psichikos sveikatos problemų dėl interneto ir kitų skaitmeninių technologijų probleminio naudojimo, kompetencijas.
Projektą vykdo Socialinių projektų institutas kartu su partneriais – Jonavos rajono socialinių paslaugų centru ir ir Tolerancijos ir fizinės gerovės ugdymo centru.
2019-2022 m. wmn&ART: e-Learning for Inactive Women for Transferring their Talent & Ceramics Art Hobbies in to their Future Income (Erasmus+)
Projektas wmn&ART partneriai siekia palaikyti ekonominėje darbo rinkoje nesančias aktyvias, gabias menui moteris, savo pomėgius kurti paversti apmokama veikla ir paskatinti kurti mikroįmones (įgyvendinti savarankišką veiklą) kuriant ir dirbant namuose. Taip mažais žingsneliais prisidedama prie Europos visuomenės gerovės didinimo.
Įgyvendinat wmn&ART projektą pagrindinis sukurtas rezultatas – mokymų platforma ir jos turinys (https://www.wmn-art.eu/), praktiniai vaizdo įrašai, skirti meno mentoriams ir moterims, kurios domisi keramika ir nori užsiimti keramikos amatu ir verslu.
Erasmus+ programos finansuojamame wmn&ART projekte dalyvauja 5 šalys, 9 partnerių institucijos, labai skirtingos savo profiliu, veiklos pobūdžiu, tačiau jas visas vienija bendri tikslai, kurie jau yra tapę ilgalaikiai, nes partnerystės skaičiuoja ne vienerius metus. Projektą koordinuoja Ardahano universitetas (Ardahan, Turkija), įmonė POINT (Ankara, Turkija), pagrindinis konsultacinis partneris, Socialinių projektų institutas – projekto partneris Lietuvoje.
2020-2021 m. EMO DARNA: Vidinės darnos tobulinimas – būdas gerinti psichoemocinį klimatą darbo kolektyve (Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondas)
Projektą vykdė Socialinių projektų institutas kartu su partneriais – Kauno švietimo inovacijų centru ir Tolerancijos ir fizinės gerovės ugdymo centru.
Projekto tikslas – sukurta specializuota programa, skirta ugdyti darbuotojų vidinę darną ir parengti vidinės darnos ambasadorius, tęsiančius projekto veiklas, finansavimui pasibaigus.
Kviečiame dalyvauti mokymuose „VIDINĖS DARNOS TOBULINIMAS: TEORIJA IR PRAKTIKA“ (pagal Kauno švietimo inovacijų centre akredituotą kvalifikacijos tobulinimo programą, kodas 211001214).
Kvietimas į mokymus (parsisiųsti, pdf).
2018-2020 m. HEALTH CREDU: Creation of healthy and safe learning environment as core drive of inclusive and equitable quality education (Erasmus+)
Projekto tikslas – sukurta metodika (LT, LV, CY, EN), kuri padeda siekti aukštesnių mokinių mokymosi rezultatų, įtraukiant sveikatos ir gerovės ugdymo elementus į ugdymosi organizavimo procesus, bei šią metodiką pritaikyti mokyklose.
http://www.healthcredu.eu/
2018-2020 m. 9 Conversations: Network building for self-employment of refugees (Erasmus+)
Projekto tikslas – plėsti pabėgėlių ir migrantų žinias kaip, kokiu būdu jie galėtų pradėti verslą Norvegijoje, Lietuvoje, Italijoje, Graikijoje ir Danijoje.
http://www.9conversations.no/
2018-2020 m. DYS2GO: Learning games for Dyslexic young adults (Erasmus+)
DYS2GO tikslas – sukurti motyvuojantys ir stimuliuojantys lavinamieji žaidimai (LV, DE, LT, CZ, AU EN), naudojami mobiliuose įrenginiuose, kurie padeda lavinti įgūdžius, būtinus jauniems asmenims, turintiems disleksiją.
https://www.dys2go.eu
2017 m. Stiprios NVO – visuomenės gerovei (Iniciatyvos Kaunui)
Socialinėje srityje dirbančios Kauno miesto organizacijos – Socialinių projektų institutas, Tolerancijos ir fizinės gerovės ugdymo centras bei Maltos ordino pagalbos tarnybos Kauno skyrius kartu parengė ir įgyvendino projektą „Stiprios NVO – visuomenės gerovei“, kurį finansavo Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.